Zima nie jest ulubioną porą roku kierowców ani właścicieli pojazdów. Obfite opady śniegu i mrozy wywołują problemy z akumulatorami oraz gorszą widoczność na drogach. To tylko kilka problemów, z którymi muszą borykać się zmotoryzowani, zanim przyjdzie wiosna. Wielu z nich zastanawia się, czy mycie auta na mrozie ma sens. Nasz skup aut Gdynia odpowiada, oczywiście, że tak, ale trzeba przestrzegać kilku zasad. Co warto wiedzieć o myciu samochodu zimą? Jakich praktycznych rad i wskazówek warto wysłuchać? O tym już poniżej.

gdzie umyć samochód zimą

Czy mycie pojazdu na mrozie ma sens?

O pojazd warto zadbać w każdej chwili. Szczególnie podczas mrozów, kiedy drogowcy sypią na jezdnię mieszanki soli i chlorku wapnia. To idealna pożywka, która może zaszkodzić naszej karoserii. Dlatego tak bardzo ważne jest mycie auta w zimie. Czynność tą najlepiej zaplanować przed podróżą.

Dzięki temu ogrzane wnętrze samochodu przyczyni się odparowania wody z uszczelek. Mycie auta nie powinno odbywać się wieczorem tak, aby samochód nie pozostał całą noc na mrozie. Może to skutkować utrudnionym dostępem do wnętrza – nawet rano, gdy mróz ustąpi. Aby mieć pewność, że pielęgnacja jest wykonywana prawidłowo, mycie samochodu w zimie powinno się odbywać w myjni automatycznej.

Warto jedynie zaopatrzyć się w smar silikonowy oraz mikrofibrę, aby przetrzeć wszystkie uszczelki, zanim poddamy auto czyszczeniu. Dokładne mycie auta zimą ma sens, ponieważ usuwamy w ten sposób cały nagromadzony brud, którego w tym okresie nie brakuje. Jest to nawet wskazane, więc mycie auta na mrozie powinno być przeprowadzane bez względu na warunki atmosferyczne. Absolutnie nie powinny one nas zniechęcać do tego, aby zadbać o nasz pojazd.

mróz

Dlaczego nie warto czekać z myciem auta do wiosny?

Okres zimowy poddaje ciężkim próbom nasz samochód. Wszędzie zalegające błoto i śnieg, często wymieszane z solą, tworzy skupiska topniejącego śniegu i środków chemicznych. Żwir i piasek osadza się na karoserii. Tego typu zdarzenia powinny przekonać każdego właściciela pojazdu, że czas zadbać o auto.

Mimo że może się wydawać, że mycie auta w zimę to zły pomysł, to nic bardziej mylnego. Czekając z myciem do wiosny, nie tylko narażamy samochód na uszkodzenia, ale i możemy się w ten sposób przyczynić do powstania rdzy. Każde mycie, nawet mycie auta w mrozie, zmywa z niego brud, który może atakować nasz czterokołowiec.

Co prawda w okresie wiosennym łatwiej jest nam zadbać o każdy element i doprowadzić samochód do pożądanego stanu, ale wielomiesięczne zwlekanie, może okazać się ryzykowne i niekorzystne. W efekcie wyrządzi szkody i sprawi wiele problemów, z którymi będziemy borykać się przez długi czas.

mycie samochodu zimą

O czym należy pamiętać myjąc auto zimą?

Gdy temperatura spadnie poniżej zera, warto skorzystać z usług myjni. Jaką myjkę wybrać? Która opcja mycia auta na mrozie jest najlepsza? O czym pamiętać i co warto wiedzieć? Przede wszystkim, warto oddać pojazd w ręce specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie środki, tym samym nie narażając auta na niebezpieczeństwo uszkodzenia lakieru. Wykwalifikowany i odpowiednio przeszkolony personel myjni zadba zarówno o karoserię, podwozie, opony, jak i wnętrze auta. Dodatkowo podda pojazd woskowaniu oraz wysuszy go.

Na taki zabieg pielęgnacyjny warto się odpowiednio przygotować. Najlepiej jest wybrać cieplejszy dzień, a nie ten, w którym minus sięga zenitu. Należy pamiętać o tym, że temperatura powietrza w zimie zmienia się w ciągu dnia. Woda, która jest używana do mycia, powinna być nieznacznie cieplejsza od temperatury na zewnątrz, a samochód nie powinien stać na słońcu. Zapobiegniemy w ten sposób powstawaniu nieestetycznych plam i zacieków.

Jeśli woda będzie zbyt ciepła, spowoduje mikropęknięcia lakieru, których nie dostrzeżemy od razu, ale w ciągu roku będą one się rozwijać. Po myciu auta na mrozie nie zapominajmy o osuszeniu i użyciu kosmetyków do pielęgnacji. Podstawą są preparaty wysokiej jakości, które zmniejszają przyleganie brudu, a jednocześnie konserwują lakier. Pod żadnym pozorem nie zostawiamy mokrego auta, gdyż uszczelki zamarzną i utrudnią nam dostęp do wnętrza pojazdu. W przypadku siarczystych mrozów wystarczy czyszczenie raz w miesiącu. Gdy zima jest lżejsza, można zdecydować się na częstsze mycie auta w zimie, na przykład co dwa lub trzy tygodnie.

Gdzie w Gdyni umyjesz samochód zimą?

Najlepiej postąpimy, oddając samochód w ręce fachowców i wybierając myjnię samochodową. Wielu być może zastanawia się, czy myjka ciśnieniowa może uszkodzić lakier? Mycie myjką ciśnieniową powinno odbywać się w odpowiedniej odległości od karoserii. Aby nie uszkodzić lakieru i spowodować odprysków, dysza nie powinna znajdować się tuż przy aucie. To jeden z powodów, który przemawia za tym, aby skorzystać z usług myjni znajdującej się przy ulicy Jesionowej 15a w Gdyni.

Myjnia posiada nowoczesne i wysokociśnieniowe systemy czyszczące zagranicznych firm. Dzięki temu można tam dokładnie, a przede wszystkim niedrogo dokonać mycia auta zimą. Zastosowanie biodegradowalnych składników znajdujących się w produktach czyszczących, zapewnia wysoką jakość proponowanych usług, Daje to sto procent pewności, że samochód wyjedzie czysty i zakonserwowany.

Ponadto środki przyczynią się do ochrony przed zarysowaniami oraz powstawania powłoki, która tworzy się pod wpływem brudu. Kolejnym miejscem godnym polecenia jest myjnia samochodowa znajdująca się na ulicy Stanisława Dąbka 220 w Gdyni. Na mycie auta w zimie warto wybrać się przed dłuższą podróżą, co pozwoli odparować wodzie z uszczelek oraz innych zakamarków, gdzie się zgromadziła. Kiedy mamy pewność, że samochód spędzi po myciu noc na mrozie, wybierzmy inny dzień.

W przeciwnym razie może się okazać, że rankiem będziemy zmuszeni wybrać się do pracy autobusem. Warto więc wybrać profesjonalną automyjnię w Gdyni, a przed udaniem się do niej użyć bezbarwnego smaru silikonowego, którym zabezpieczymy uszczelki przy drzwiach. Dzięki temu zamarznięte resztki wody nie będą osadzać się do gumy, a drzwi będą łatwiej się otwierać.

Zadzwoń teraz